Z H P - wydarzenia

   

  WYDARZENIA 2013/14                 ARCHIWUM WYDARZEŃ


Biwak harcerski

W dniach 27 – 28 września 2013 r. 40 Drużyna Starszoharcerska im. Zawiszy Czarnego wzięła udział w biwaku harcerskim zorganizowanym przez Zespół Szkół im. W. Witosa w Książu Wielkim.

Po zakwaterowaniu się na Zamku na Mirowie odbył się bieg patrolowy po Książu Wielkim. Następnie otrzymaliśmy pieczone kiełbaski. Później odbyły się zabawy i ognisko z harcerską gawędą przygotowane przez harcerzy z Zespołu Szkół. Na koniec wspaniale bawiliśmy się podczas „harcoteki”. Po wieczorze pełnym wyczerpujących zabaw ciężko nam było wstać na apel poranny. Sił nam rano trochę brakowało, ale dobry humor nie opuszczał nawet na chwilę. Bawiliśmy się znakomicie, a biwak na długo pozostanie w naszej pamięci. Mamy też nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli jeszcze możliwość uczestniczyć w tego typu imprezach.Sprzątanie pomników


Dnia 28 października 2013 r. nasza drużyna sprzątała pomniki  przed Świętem Zmarłych. O 11.30 zebraliśmy się przed szkolnym busem i zorganizowaliśmy sprzęt potrzebny do uprzątnięcia pomników i grobów. Odwiedziliśmy dwa pomniki w 'Chrustach'. Pamięć o poległych uczciliśmy minutą ciszy. Zapaliliśmy także znicze na grobie patrona naszego gimnazjum Stefana Żechowskiego.

 
 

Święto Niepodległości

11 listopada drużyna ZHP wzięła udział w obchodach Święta Niepodległości. Maszerując w pochodzie z dumą nieśliśmy sztandar Naszego Gimnazjum.

 


Rocznica Powstania Listopadowego


Betlejemskie Światełko Pokoju